+420 603 978 055 david@hlasovykouc.cz

O MNĚ

Jsem ZVUK-KLUK. Jsem vrchní lektvarník ve zvukové chýši. Aktivní zpěvák muzikálového typu. Vyhrávač na klavír a kytaru s vášní pro muzicírování všeho druhu. Producent, aneb láskyplný prudič umělců ve studiu při nahrávání. Příležitostný skladatel a textař. Lektor zvuku a též hlasových technik pro zpěv i mluvené slovo. Jsem David Tomášek.

Zvuku i muzikantství jsem propadl už na střední škole (SPŠ sdělovací techniky – obor Obrazová a zvuková technika). Svoje zvukařské sebevzdělávání jsem prozatím zakončil na School of Audio Engineering v Oxfordu. I když ono to učení se vlastně nikdy nekončí (naštěstí) – v létě 2019 jsem úspěšně dokončil své vzdělání v oboru hudební a zvukové tvorby a výuky (v magisterském programu zmíněného SAE Institute, garantovaného Middlesex University London). Můj diplomový projekt se zabýval zejména vokální produkcí a také výukou hlasových technikbyl ohodnocen zařazením do kategorie High Distinction (nejspíš obdoba českého „s vyznamenáním“) a já jsem obdržel titul M.A., konkrétně Master of Arts in Professional Practice – Music and Audio Production and Education.

Jako zvuk-kluk čili mistr zvuku jsem se věnoval už spoustě věcí – pracoval jsem jako hudební zvukař (ve studiích i při živých zvučeních menších koncertů i na velkých festivalech), ale také v dabingu (např. Studio Virtual) a v TV a filmové postprodukci. Se zmíněným studiem jsme letos (2019) za dabing filmu Coco obdrželi celkem tři nominace na Cenu Františka Filipovského za dabing. Měl jsem čest pracovat i v rádiu Svobodná Evropa jako zvukař živého vysílání.

Kromě kroucení knoflíků na mixáku a kouzlení se zvukovým a hudebním softwarem mě baví i producentská práce, kdy se snažím z právě nahrávajícího interpreta dostat maximum. Obzvlášť rád si smlsnu na hlasových umělcích (ať už zpívajících či mluvících), jelikož techniky zpěvu a mluveného slova též učím. Jsem sám aktivním zpěvákem – v uplynulé divadelní sezóně jsem si zaúčinkoval v pořadí již ve třetím muzikálu (konkrétně jsem si užíval krásnou roli hlavního padoucha Nadosaha Pozlátka v titulu Zaslaná pošta). Občas propůjčím svůj hlas i pro nahrávání komentářů (voiceoverů) pro reklamy nebo jiné účely, jako byla např. logopedická aplikace pro děti.

Jako hlasový poradce pro řeč i zpěv mám tu čest být členem tvůrčího týmu nově vzniklého Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Jako hlasový kouč budu působit také v připravovaném (a prozatím nezveřejněném) pražském muzikálovém projektu.

Učím předmět Zvuk a multimédia na Vysoké škole ekonomické v Praze (ano, na „ekonomce“ skutečně mají relativně nový a nekonečně kreativní obor Multimédia v ekonomické praxi). Tam citlivě vtloukám do hlav mladých nadějných tvořivců základy zvukové techniky a tvorby. Prý se jim to i líbí, v žebříčcích úspěšnosti jsme vysoko :]

    

    

Více z mé nabídky na www.hlasovykouc.cz

David Tomášek – hlasový poradce, pěvecký kouč i instruktor mluveného projevu. Voice Coach / Vocal Coach. Mistr zvuku, lektor, muzikant a muzikálový herec.