+420 603 978 055 dktstudio@gmail.com

O MNĚ

Jsem ZVUK-KLUK. Jsem vrchní lektvarník ve zvukové chýši. Jsem hlasivkový zpívatel, klavírní ťukátor, kytarový strunič, komponistér a textič. Ale jinak jsem normální. (Když to nejde jinak…). Jsem David Tomášek.

Zvuku i muzikantství jsem propadl už na střední škole (SPŠ sdělovací techniky – obor Obrazová a zvuková technika). Svoje zvukařské sebevzdělávání jsem zakončil na School of Audio Engineering v Oxfordu. I když ono to sebevzdělávání vlastně nikdy nekončí, naštěstí…

Jako zvuk-kluk čili mistr zvuku jsem se věnoval už spoustě věcí – pracoval jsem jako hudební zvukař (ve studiích i při živých zvučeních menších koncertů i na velkých festivalech), ale také v dabingu (např. Studio Virtual) a v TV a filmové postprodukci. Měl jsem čest pracovat i v rádiu Svobodná Evropa jako zvukař živého vysílání.

Kromě kroucení knoflíků na mixáku a kouzlení se zvukovým a hudebním softwarem mě baví i producentská práce, kdy se snažím z právě nahrávajícího interpreta dostat maximum. Obzvlášť rád si smlsnu na zpěvácích a zpěvačkách, protože zpěv taky učím. A jsem aktivním zpěvákem – momentálně v nově uvedeném muzikálu Zaslaná pošta jako hlavní padouch Nadosah Pozlátko. V minulosti jsem působil v muzikálech Cyrano nebo Tep královské krve.

Také učím předmět Zvuk a multimédia na Vysoké škole ekonomické v Praze (ano, na „ekonomce“ skutečně mají nový a nekonečně kreativní obor Multimédia v ekonomické praxi). Tam citlivě vtloukám do hlav mladých nadějných tvořivců základy zvukové techniky a tvorby. Prý se jim to i líbí, v žebříčcích úspěšnosti jsme vysoko :]

Více o mně na www.davidtomasek.cz

    

    

Více o mně na www.davidtomasek.cz