+420 603 978 055 david@hlasovykouc.cz

HLASOVÝ KOUČINK

Kompletní nabídku hlasového poradenství a výuky v oblasti mluveného slova i zpěvu naleznete na:

WWW.HLASOVYKOUC.CZ


Oporou jsou mi mnohaleté zkušenosti z oblasti divadelní a dabingové tvorby společně se znalostmi dovednostmi nabytými kontinuálním průzkumem světa hlasových technik. V září 2019 jsem též dokončil své další vzdělání na SAE Institutu v Oxfordu v oboru Music and Audio Production & Education a můj diplomový projekt se zabýval zejména vokální produkcí a také výukou hlasových technik. Mimo to jsem absolvoval mnoho různých hlasových workshopů a kurzů, v neposlední řadě i celosvětově uznávaný Estill Voice Training (úroveň 1 i 2), inspiraci nacházím ale i v Complete Vocal Technique nebo v metodách mnoha různých úspěšných koučů.

Hlasové poradenství může být zaměřeno individuálně či na skupiny (divadelní spolky, manažeři, lektoři, zaměstanci call-center, apod.) nebo na konkrétní projekt, např. natáčení filmů, reklam, vlogů, tutorialů nebo jiného audio(vizuálního) obsahu.

Jako hlasový poradce mám tu čest být členem tvůrčího týmu nově vzniklého Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích.

VÝUKA ZPĚVU I MLUVY V ZÁZEMÍ HLASOVÉHO A ZVUKOVÉHO STUDIA

Netradiční výuka probíhá v hlasovém a zvukovém studiu s využitím nahrávací techniky. Váš hlas z nahrávky bude Vaším zrcadlem i průvodcem, cestou ke zlepšení a určení vlastního osobitého stylu. Zpěváci si po zvládnutí základů mohou vyzkoušet další formu studiové práce – zpěv na hudební základ s mikrofonem před ústy a sluchátky na uších – a získat profesionální nahrávku.

Ať už chcete umět správně a sebevědomě mluvit nebo zpívat, najdeme spolu takovou cestu k cíli, která bude vyhovovat Vašim individuálním potřebám. Nabízím komplexní přístup zajištěný různorodostí aktivit, kterým se sám věnuji. Patří mezi ně účinkování v muzikálech (praxe ve zpěvu i jevištní řeči), nahrávání komentářů (voiceoverů) pro reklamy i další účely (např. logopedická aplikace pro děti) a také neustálý průzkum světa hlasových technik. Zužitkovatelná je i má hra na klavír nebo kytaru a znalost hudební teorie. Zejména pak – jako absolvent School of Audio Engineering v Oxfordu – působím jako mistr zvuku při různých hudebních nahráváních i špičkových dabingových produkcích, kde je vedení hudebníků či speakerů/herců k co nejlepším výkonům součástí i mojí práce. Mou oblíbenou činností je režijní vedení herců i zpěváků při natáčení. Nesmírně zajímavá je i režie nahrávání voiceoverů a dohled nad správnou výslovností – těmto tématům se zčásti věnuji i v rámci výuky předmětu Zvuk a multimédia na vysokoškolském oboru Multimédia v ekonomické praxi (VŠE v Praze).

STUDIOVÁ PRÁCE

K dispozici je profesionální zvuková technika a já jako zvukař/kouč/producent (takže ušetříte za minimálně dva další lidi :]). Během výuky můžete získat i profesionálně natočené a zpracované demo pro vlastní prezentaci. I se začátečníkem můžeme vytvořit pěknou nahrávku, kterou se bude moci chlubit.

Pro zájemce možno doplnit o výuku zvukové tvorby nebo hudby. Lze i jako doplněk k lekcím zpěvu u jiných lektorů.

David Tomášek – hlasový poradce, pěvecký kouč i instruktor mluveného projevu. Voice Coach / Vocal Coach. Mistr zvuku, lektor, muzikant a muzikálový herec.